Flyg till Alperna med Norwegian
Hinner man som anställd på Norwegian testa några av era destinationer? Jag är nyfiken på alpresorna som Norwegian gör reklam för och undrar om ni som jobbar i bolaget kan rekommendera några resmål och hotell?
Tacksam för svar
svar
SK flyger till Salzburg o Insbruck från OSL, ARN o CPH. Ibland till och med från GOT.
men finns det inga skidfanatiker på Norwegian?
Du hör hemma i min juicepress!
Löjligt försök att göra reklam för det flygbolag du arbetar för, Tilde.
Vi förstår redan att Norwegian har svårt att fylla sina plan på de europeiska destinationerna under vintern och behöver all uppmärksamhet de kan få för det försök att leka charterresebyrå som de just idag har inlett. Men att du låtsas vara nyfiken resenär när du egentligen bara är ute för att desperat fylla plan eftersom du är rädd för att ditt jobb annars ska försvinna – det skiner igenom på långt håll. Lika mycket som ett lyxfansk vid en hotellbardisk som låtsas vara oskyldig konfirmand.
Dessutom bör du lära dig svenska. Har du inte också fått svenskundervisning i 12 år i skolan? I din inledningsmening kunde du ha valt mellan “sina destinationer” som syftar tillbaka på “man (som anställd)” eller om du hellre väljer att göra det lite mera opersonligt och syfta på bolaget så skulle du valt “dess destinationer” – men inte “era”.
Ledsen, men din tråd kommer inte att veckla ut sig som du hade tänkt…
Nope, vi vänder hem direkt. Sova över kosta pengar. Sådant kan man inte hålla på med.