Sökte till sas men ej fått svar
Sökte sas cc för ett tag sedan men fortfarande inte fått svar? Svarar de även om man får ett nej eller är det bara om man går vidare?
svar
Jag tänkte kontakta dem och fråga men hittar ingen mail att skriva till? Bara kundtjänst mailen men tänker mer ett mail till rekryteringsansvarig
Definiera ett tag sedan? Är det veckor eller månader? Du kan alltid testa att kontakta dom igen för att visa på fortsatt intresse, det kan vara en guldstjärna i kanten.
Och lyssna inte på bittra fåglar likt signaturen innan, de är mest bittra för att de aldrig tog chansen eller av andra anledningar inte flyger.
Lycka till!
Glöm din dröm med SAS denna gång. Det kommer fler tillfällen. Under tiden kan du sitta i kassan på Ica. Brukar vara en väl så god merit för ett jobb som C/C på SAS framgent.