ANA daglig till Stockholm?
Flightconnections.com visar att ANA går upp till faglig trafik till vintern, men på hemsidan ligger alltjämt tre gånger i veckan utlagt. Någon som vet hur det blir?
svar
Jag flög nyss (tur 26/8 ) / (retur 14/9) Arlanda-Tokyo Haneda- Arlanda med All Nipon Airways. Det var en jättebra och komfortabel direkt resa mellan Japans och Sveriges huvudstäderna. Det är fantastisk att undvika mellanlanda i Helsinförs, Dubai, Doha, Amsterdam, London eller Paris. A propå Jaapan, vilken fin och modern flygplats Haneda International Airport är!
@förtjänar inte
Snälla låt diskussionen vara om du bara vill skriva en massa trams.
ARn förtjänar inga kontinentala linjer, bättre att satsa på landsortsflygplats för städer som Ånge, Sveg och Ronneby. Bättre underlag därborta
@Andreas.
Ser nu att det stämmer det du skrev, dvs ej dagliga. Men linjen fortsätter i alla fall och vi får väl hoppas på fler rotationer. En viktig linje.
Nej, om man ska tro ANAs egen bokningsmotor så säljer de _inte_ dagliga direktflyg under den kommande vintern.
Jo nog stämmer det att de flyger dagligt från slutet av oktober. I alla fall om man ska tro på ANAs egna bokningsmotor, flightroutes och ita software.
Men ska låta det vara osagt att det kanske finns de med information som överskrider dessa källor.
Stämmer ej
Daglig from 26oct
Det blir med största sannolikhet 3 ggr/v i vinter, tror flightconnections utgår från interna schemaläggningar och inte boknings-sidorna där de i ANAs fall inte stämmer, men man kan ju alltid hoppas!
Den går inte upp till dagliga, ligger kvar på 3 avgångar