Fan vad skönt…
För varje dag som går så ser man att fler och fler bolag börjar komma på fötter och starta sin rekrytering. Snart mina kollegor så är de flesta av oss uppe och flyger igen. förutom de där idioterna och negativa som gör inget annat än och klaga!
piloten
svar
Menade givetvis 2012*
Själv har jag sökt till TFHS och kommer jag inte in där så söker jag till pilotutbildningen i yrkeshögskolan som startar höstterminen 2010. Jag tänker inte betala många kronor för att bli pilot. I så fall satsar jag på något annat yrke. Hälsningar Vinollon.
Typ 20,21,22… utan erfarenhet av livet och jobb. Därav tar stora lån och sitter nu i skiten. Så går det om man ska spela ball inför polarna.
Analysera varje steg i livet.
Får man fråga hur gamla ni är som skrev de 3 senaste kommentarerna?
Vad man ska göra? Man ska ge fan i att betala rating!!!
Ja.. för att bli personlig är jag lite i samma situation. Blev av med mitt flygjobb och betalnings anmärkningen var ett faktum…. vad ska man göra? 🙁
Japp, låter bra!
Tyvärr har jag inte råd att börja jobb bara… den bittra sanningen, så om inte fler bolag börjar med bond är hoppet rätt tamt ändå.