Header banner ad
Header ad logo
Header ad logo
Header ad logo
Header ad logo
Header ad logo
Header ad logo
Tillbaka till forum

Medical klass 1 förväntningar?

Tråden startades av KalleP

Tjenare allesamman! Nämligen så att jag ska utföra min medical class 1 förstagångs undersökning nu snart på Aleris Flyg- och Dykmedicinskt Centrum i Stockholm och har funderingar över vad man kan förvänta sig av både läkarna och framför allt psykologen?

Publicerad den 2021-01-03 18:10
Skriv ett svar
Antal svar: 4

svar

Johan
2021-01-07 13:24

Klass 1? Finns det flera klasser?

Jervejint
2021-01-07 10:05

Att dina dolda hjärtsjukdomar kommer till daga. Det blir nobben på medicinska certet pronto. Ingen idé ens att gå dit.

J
2021-01-04 20:25

Om du förväntar dig frågor om hur du skulle agera i någon superhjältesituation där alla liv hänger på dig, så tagga ner. Du kommer få helt vanliga frågor där du kan säga ett normalt svar, eller ett mindre bra svar.

Inget
2021-01-04 14:31

Rent krasst sagt, ha inte för mycket funderingar inför det. Det är inga konstigheter på plats, enda som kräver hjärnan under besök är samtal med psykolog. Psykologen ser bara att du är normalfungerande, det är normalt att inte veta vad man ska säga när de frågar om ens värsta barndomsminne eller liknande. Så var dig själv så går det bra, skulle det gå bra så är det kanske med fördel att det redan upptäcktes så tidigt.

Därför behöver du varken vara nervös eller förbereda dig.

Jag gjorde min förstagångsundersökning för 6mnd sen

Skriv ett svar

Antal tecken 0/1500