SAS Cabin Crew vår/sommar
Hej,
Någon som har sökt till SAS CC utannonserad vår/sommar och som har hört något mer efter att man kommer få inbjudan till assessment day?
Någon som vet varför det tar så lång tid?
Någon som vet något öht?
Tacksam för svar 🙂
Allt gott!
svar
Ja jag förstår att det kan ta tid, de jobbar på så gott de kan förstår jag, jag har inget negativt att säga om AAP, de är vänliga och jag tycker att assesmentday flöt på bra och professionellt.
Men undrar hur lång tid brukar en backgroundcheck ta, förutsatt att allt är grönt så klart? Någon som gått via AAP nyligen och har ett humm? Anxious att få flyga 😀
Alla upplever allt olika, men jag uppskattar att ni tagit er tid att svara 🙂
Ja dom harvar på med detta AAP som inte verkar förstå något.
Stor förlust för SAS.
Står på deras hemsida nu att dem söker till ARN men egentligen är det till resurspool vem kan leva på det?
AAP kan inte bli sämre. Skäms på dem
Har sökt CC resurspool Kastrup och hittills har jag haft bra erfarenhet av AAP. Inväntar nu spänt mejl om assessment day.
Dålig erfarenhet från AAP ,SAS förlorar många bra erfarna crew och får in helt fel klientel tyvärr
Tyvärr söker SAS genom AAP.
Jag har själv aldrig behövt använda dem , men har hört av andra flygande kollegor att det inte fungerar så bra.
@ Fleurin
Därför att dem svarar ej på mail.Erbjuder assessment day som sedan är fullbokad mm så många turer med detta AAP så kunde bli en bok.
Sedan ska dem nästan veta hur ofta man byter sängkläder ”skämt” men 1000 olika värdelösa intyg.
Hej,
Okej. Tråkigt att det upplevs så. Vad baserar du det på om man får fråga?
Det är via AAP va?
Dem är jätte dåliga urusel service till sökande mm.
SAS förlorar på att anv dem.