SAS Sverige rear 300 000 inrikesbiljetter!

Publicerad den 29 mars 2005
Kommentarer
Natten till den 30 mars startar Scandinavian Airlines Sverige försäljningen av 300.000 lågprisbiljetter för 450 kronor på samtliga inrikesdestinationer under 2005. Biljetter för 450 kr finns garanterat på alla avgångar. Priset inkluderar alla skatter och avgifter och gäller vid bokning på www.sas.se. Det går också att boka via resebyrå eller per telefon.
- Vi vet att människor gärna vill flyga med SAS, säger Anders Ehrling, VD i Scandinavian Airlines Sverige. Med våra nya låga priser, och med flest destinationer och flest avgångar, blir det attraktivt för alla att resa med oss. 

Med biljettsläppet går också startskottet för det Nya Inrikesflyget. Det innebär premiär för den nya versionen av www.sas.se för inrikesresor där man enkelt kan boka och kombinera enkelresor i de nya kategorierna Fix, Flex eller Full Flex. Och ombord startar försäljningen av Nya Inrikesmenyn.   
 
Med det Nya Inrikesflyget blir det enklare att boka, checka in och flyga med SAS, konstaterar Anders Ehrling. Därmed har vi ett erbjudande som är svårt att överträffa.  Vi kan flyga våra resenärer till låga priser på alla våra destinationer, och vi kan dessutom ta dem vidare i Sverige och ut i Europa.

Skriv en kommentar

Kommentarer

Inga kommentarer har skrivits ännu.

Skriv en kommentar

Du kan inte skriva någon kommentar nu eftersom denna möjlighet endast ges i 120 timmar efter det att nyheten skapades.

Du kan skapa en egen tråd i vårt Flygforum om nyheten